Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


30 листопада 2010

УАВПП закликає журналістів та редакторів включитися в розробку Податкового кодексу

Facebook Twitter LiveJournal

Шановні колеги, журналісти та редактори! 

УАВПП звертається до Вас з проханням висвітлити на сторінках свої видань процес внесення змін та доповнень у Проект Податкового кодексу України, що має бути здійснений до 2 грудня та широко обговорювати всі негативні та позитивні наслідки прийняття цього документу.

Незважаючи на численні звернення УАВПП, на сьогодні всі зауваження галузі друкованих ЗМІ не були взяті до уваги і Проект Податкового Кодексу може бути прийнято без змін важливих для нормального функціонування друкованих ЗМІ.

Наразі у відкритих джерелах відсутня остання редакція документу і видавнича спільнота не може у повній мірі оцінити його зміст  для галузі. 

У випадку прийняття Проекту в редакції, що наразі розміщена на сайті Верховної Ради України видавці друкованих ЗМІ та журналісти опиняться у вкрай важких умовах:

  1. Журналісти, фотографи, дизайнери, підприємці не зможуть продати свої твори та послуги видавцям, оскільки підприємствам заборонено відносити до витрат придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок.
  2. Видавці не зможуть купувати авторські права (статті, фото тощо) в іноземних компаній та авторів, оскільки підприємствам заборонено відносити на витрати вартість роялті придбане у нерезидентів.
  3. Роздрібні торгівці пресою змушені будуть встановлювати касові апарати що призведе до зростання ціни газет та зменшення можливостей пересічних  українців купувати пресу.
  4. Фізичні особи-підприємці на єдиному податку не матимуть права продавати газети і журнали в мережі Інтернет.
  5. Роздрібні торгівці пресою, фізичні особи-підприємці на єдиному податку, що за минулий рік мають оборот більше 300 тисяч гривень, змушені будуть перейти на загальну систему оподаткування та зареєструватися як платники ПДВ. Роздрібні торгівці пресою на єдиному податку переважно діють у невеликих містах та є малоприбутковими. Відповідно збільшення податкового навантаження призведе до їх закриття або здороження продукції. Таким чином найменш захищені верстви населення не зможуть купувати улюблені видання. 

Для того щоб громадяни мали можливість купувати пресу, а податки стимулювали розвиток галузі ми звертаємося до журналістів та редакторів з проханням висвітлювати на своїх сторінках позитивні та негативні сторони розроблюваного Проекту, аби допомагати розробникам внести в проект Податкового кодексу необхідні конструктивні зміни. 

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном (044) 425-57-87 чи на електронну адресу lawyer@uapp.org

Контактна особа – Олександр Дяченко, юрист УАВПП 

УАВПП
Коментарі

Додати коментар