Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ)

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) є добровільною, недержавною неприбутковою організацією – асоціацією видавців, які об’єднали зусилля для того, щоб сприяти розвитку ринку друкованих ЗМІ, та докладати зусиль до збільшення його рекламної ємності, спрощення правил та регулювань, покращення умов для ведення бізнесу, підвищення його інвестиційної привабливості. З моменту створення (у 2001 році) УАВПП послідовно докладає зусиль як до покращення законодавства та норм, які регламентують ведення бізнесу, так і передає видавцям знання та технології, необхідні для розвитку видавничих компаній.

УАВПП є со-ініціатором та співорганізатором Європейської Конференції Видавців та Розповсюджувачів Преси, співзасновником та співорганізатором «Газетного Клубу», засновником та організатором «Юридичного Медіа Клубу», со-ініціатором та співорганізатором Конкурсу професійної журналістики «Честь Професії», ініціатором розробником Класифікатора друкованих ЗМІ.

УАВПП докладає постійних зусиль до покращення рівня професійної освіти працівників галузі, підвищення стандартів професійної журналістики, створення рівних та сприятливих умов для ведення видавничого бізнесу в Україні. Окрема велика увага приділяється до підвищення якості аналітичних даних та досліджень аудиторій ЗМІ, вимірюваності та прозорості друкованих ЗМІ як каналу розповсюдження інформації. У травні 2009 року УАВПП оголосила про розробку та запуск в експлуатацію «Класифікатора ЗМІ».

УАВПП виконує проекти за підтримки організації «Міжнародна підтримка ЗМІ», Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», проекту «У-Медіа», постійно організовує та проводить тренінги для працівників видавництв.

Фінансування організації здійснюється за рахунок членських внесків, добровільних пожертв та благодійних внесків, цільових внесків на проведення конференцій, тренінгів та інших заходів, а також за рахунок донорської підтримки.

УАВПП послідовно збирає, відстежує та аналізує дані про галузь друкованих ЗМІ в Україні, готує щорічні статистичні та аналітичні довідки та звіти, в тому числі, для розміщення у світових професійних аналітичних збірках – наприклад, World Press Trends (видає WAN – Всесвітня Газетна Асоціація) та World Magazine Trends (видає FIPP – Міжнародна Федерація Періодичної Преси).

 

Місія УАВПП

Об'єднати видавців газет і журналів з метою створення цивілізованого ринку преси і розвитку видавничого бізнесу за рахунок лобіювання загальних інтересів і якісного сервісу для кожного члена Асоціації.

 

Стратегічні цілі УАВПП

- Створення цивілізованого ринку преси в Україні.

- Забезпечення якісного сервісу для членів УАВПП.

 

Члени УАВПП

- Станом на 1 січня 2014 року членами УАВПП є 66 видавничих компаній, серед яких 34 компаній з Києва, 32  – регіональні компанії.

- Загалом члени УАВПП видають більше 350 видань, серед яких щоденні та щотижневі газети, Інтернет видання, ділові, спеціалізовані та розважальні журнали, газети безкоштовних оголошень, довідники, тощо.

- Членами УАВПП є компанії з 19 регіонів України.

 

Міжнародна співпраця та партнери в Україні

- З листопада 2001 року УАВПП представляє Україну у Всесвітній Газетній Асоціації (WAN)

- З 2003 року УАВПП є членом Міжнародної Федерації Періодичної Преси (FIPP).

- Партнери в Україні: компанія «Моніторинг ЗМІ», Академія Української Преси (АУП), Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України (АНРВУ), Незалежна Медіа Профспілка України (НМПУ), Національна Спілка Журналістів України (НСЖУ), Інститут Розвитку Регіональної Преси (ІРРП), Інститут Медіа Права (ІМП), Інститут Міжнародної Інформації (ІМІ), Асоціація Медіа Юристів (АМЮ), Незалежна Асоціяція телерадіоМовників (НАМ), Індустріальний Телевізійний Комітет (ІТК), Всеукраїнська Асоціація Видавців та Розповсюджувачів Преси (ВАВРП), Всеукраїнська Рекламна Коаліція (ВРК), Всеукраїнська Асоціація Директ-Маркетингу (УАДМ), Українська Асоціація Маркетингу (УАМ), компанія «Міжнародна підтримка ЗМІ»

- Партнери в Росії: ГИПП (Гильдия Издателей Периодической Прессы), НСП (Некоммерческое Партнерство Союзпечать), АНРИ (Ассоциация Независимых Региональных Издателей).

 

Статистичні дані про кількість працівників у галузі

В галузі друкованих ЗМІ сьогодні задіяно, орієнтовно, 50 тис. працівників. Одна видавнича компанія, в середньому, видає 3 видання. В одній видавничій компанії, в середньому, працює 11 осіб.

Видавничі компанії є замовниками та покупцями для компаній ще з 6 суміжних галузей: (1) імпортери паперу, (2) друкарні, (3) логістичні компанії, (4) агенції з продажу тиражу вроздріб та/або за передплатою, (5) рекламні та PR-агенції, (6) інформаційні агенції та фотостудії.

Отже, загалом, у друкованих ЗМІ та суміжних із ними компаніях працює понад 200 тис. осіб.