Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


Довідник юриста друкованого та Інтернет ЗМІТипові документи

 • 10 січня 2009Зразок скарги на неправомірні дії посадової особи.

  Оскарження відмови надати інформацію, відповідь, що не містить запитуваної інформації,рішення про відстрочку та ігнорування запиту може бути здійснено до вищестоящого органу, якому підпорядкована особа, що вчинила неправомірні дії.


 • 9 січня 2009Позовна заява про визнання протиправною бездіяльності щодо розгляду інформаційного запиту

  Звернення до суду здійснюється у порядку, оскарження протиправної бездіяльності, у випадку ненадання відповіді. Право для звернення виникає з моменту порушення вашого права. У випадку не надання відповіді це завершення місячного строку з моменту подачі запиту.
  Право на звернення до суду відповідно до п.2 ст. 99 КАС зберігається протягом року.
  Позовна заява (адміністративний позов) подається від імені громадянина, який звертався із запитом і чиї права порушено через ненадання інформації.
  Позов має бути подано у двох екземплярах (один залишиться в суді, інший відправлено відповідачу). До позову додаються копії документів, які підтверджують факт звернення та його дату (копія запиту з відміткою /копія поштового повідомлення). До позову необхідно також додати квитанцію про сплату державного мита (на сьогодні, відповідно до п.п. «б», п.1 ст. З Декрету КМУ «Про державне мито», — 0,2% неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, 3 грн. 40 коп.).
  Позовна заява подається до суду цінним листом чи особисто до канцелярії з отриманням штампу, вхідного номеру та відмітки особи, що прийняла документи на копії позову.
  Подавати позов слід до місцевого загального суду за місцем знаходженням органу, що порушив ваші права.


 • 9 січня 2009Зразок звернення до прокуратури

   

  На стадії подання інформаційного запиту та оскарження неправомірної відмови надати інформацію досить дієвим засобом є залучення до процесу органів прокуратури, що зобов’язані здійснювати нагляд за додержанням законності. Із скаргою на неправомірні дії посадових осіб, ви можете звернутися до відповідної прокуратури з моменту закінчення строку на задоволення запиту, або винесення неправомірного рішення щодо Вашого запиту.

 • 9 січня 2009Зразок повторного інформаційного запиту

  Аби сприяти розгляду вашого запиту, рекомендується по спливу місячного терміну повторно звернутися до державного органу із інформаційним запитом, що міститиме:
  - чітке зазначення факту, що звернення є повторним
  - докази подачі первісного запиту
  Посилання на чинне законодавство в частині притягнення до відповідальності за порушення права на інформацію.


 • 9 січня 2009Інформаційний запит

 • 29 жовтня 2008Типова форма інформаційного запиту