Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


30 липня 2010

Тренінг: «Журналістські розслідування: практичні особливості жанру»

Facebook Twitter LiveJournal

Место проведения м. Львів
Тренер Добродомов Дмитро
Целевая аудитория журналісти
Количество участников 20-25

 

УАВПП за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) запрошує журналістів на тренінг «Журналістські розслідування: практичні особливості жанру».  Це сьомий із серії навчальних заходів, які будуть проведені протягом жовтня 2009 - серпня 2010 в рамках проекту «Інформаційно цінна журналістика: легко, розумно, креативно»

 

Тренінг відбудеться 30 липня 2010, з 10:00 до 18:00 в м. Львів

 

Аудиторія тренінгу: журналісти, які працюють (або мають намір працювати) у сфері журналістських розслідувань

 

Програма

Методи пошуку тем та специфіка збору інформації для підготовки журналістських розслідувань

 

 1. Системний підхід до відбору актуальних тем, напрацювання ексклюзивних матеріалів та методи пошуку резонансних тем для журналістських розслідувань.
 2. Як і з яких джерел отримувати первинний матеріал на потрібну тематику. Специфіка роботи з інформаторами та способи здобування ексклюзивної інформації.
 3. Принципи побудови основної конструкції публікації (особливості жанру).

Методи здобування інформації через інтерв»ю

 

 1. Як розговорити людину, щоб спонукати її сказати те, що журналіст хоче почути. “Дозовані” лестощі і неагресивна наполегливість.
 2. Секрети отримання потрібної інформації шляхом постановки “правильних” і провокативних питань.
 3. Способи роботи з читачами – джерелом ексклюзивної інформації.

 Аналітична складова журналістського розслідування

 

 1. Як досягти об”єктивності та нейтральності авторських оціночних суджень та висновків.
 2. Професійні стандарти аналітичної складової в журналістському розслідуванні.
 3. Висновки робить тільки читач! Лише підтвердженні факти та аргументовані докази здатні скерувати їх  в обраному журналістом напрямку. 
 4. Моніторинг реакції героїв журналістських розслідувань чи відповідальних осіб для публікацій  результатів, яких вдалося досягти завдяки надрукованим журналістським розслідуванням.

Приципи подачі журналістських розслідувань та їх оформлення

 1. Секрети вдалого заголовку, як невід”ємної складової цікавої подачі публікації (методи акцентування у підзаголовках, виносках та вставках).
 2. Специфіка створення “тіла статті” для якнайкращого її сприйняття читачем.
 3. Використання допоміжних матеріалів (специфіка застосування інфографіки та документів – як невід”ємна частина журналістського розслідування). Підбір ілюстративного матеріалу.
 4. Висновки та пояснення – як правильно завершити матеріал, що підготовлений у жанрі журналістського розслідування.

Співпраця між журналістами-розслідувальниками

1.              Координації дій та взаємодопомога у проведенні журналістських розслідувань у випадках, коли здійснення таких розслідувань пов’язано з небезпекою, адже брак консолідації в масштабній співпраці суттєво знижує фактор безпеки життя та професійної діяльності.

2.               Підвищення ефективності роботи журналістів у сфері розслідувань внаслідок використання спільних інформаційних, правових та інших баз даних.

 

Інформація про тренера:

Добродомов Дмитро Євгенович, 33 роки. Досвід у журналістиці – 14 років. З 1997-го по 2008-ий рік працював у всеукраїнській газеті «Експрес» (з 2005-го року - перший заступник головного редактора). У 2008-му році співзаснував «Агенцію журналістських розслідувань», котра видає газету «Інформатор» та щотижневу одноіменну відеоверсію на телеканалі «УТ-Захід» (до квітня 2010-го року – відповідальний редактор «Інформатора»).  З травня 2010 року – генеральний продюсер телеканалу «ЗІК» (автор та ведучий програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?»). 

Професійні відзнаки: Нагорода у ІІІ-му Національному конкурсі журналістських розслідувань із проблем корупції, що відбувся в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні “Гідна Україна”».

 

Тренерський досвід: Організація та проведення тренінгу «Журналістські розслідування: результати моніторингу регіональної преси в Україні» в рамках спільного проекту «Агенції журналістських розслідувань» та Міжнародного фонду «Відродження» - «Незалежна міжнародна асоціація журналістів-розслідувальників» (2009 р.).

Проведення тренінгу з громадської журналістики, організований громадським рухом «Опора» за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» (2009 р.).

 

Умови участі:

- Участь в тренінгу є безкоштовною для членів УАВПП

- Можлива безкоштовна участь лише одного представника від медіа-компанії.

- Представники компаній не-членів УАВПП можуть прийняти участь в тренінгу на платній основі = 100 грн з учасника

- Організаторами сплачуються: аренда залу, кава-пауза, роздаткові матеріали, сертифікати. Самостійно учасники сплачують проїзд та проживання.

 

Для участі в тренінгу прохання заповнити заявку та направити її до 23 липня 2010 на e-mail: pr@uapp.org

Адресу проведення тренінгу, карту проїзду та додаткову інформацію кожен учасник отримає за 5 днів до проведення майстер-класу на вказаний в заявці e-mail.

 Контактна особа з питань участі: Дарія Віннікова, Організаційний директор УАВПП, 8 (044) 425-57-87, pr@uapp.org


Вхід для учасників заходу:


Заявка на участь в тренінгу

*Захист від спаму