Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


29 жовтня 2009

УАВПП оголошує про початок проекту «Інформаційно цінна журналістика: легко, розумно, креативно»

Facebook Twitter LiveJournal

УАВПП за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) оголошує про початок проекту «Інформаційно цінна журналістика: легко, розумно, креативно», який розпочинається в жовтні 2009 та триватиме до серпня 2010.

 

Головна мета проекту – допомогти редакторам та журналістам побачити нові можливості та приховані резерви для того, щоб якісно та цікаво писати про складні речі, використовувати експертний потенціал незалежних аналітичних центрів, аналізувати дії влади, державну політику в інтересах читачів, громадян України. І щоб в результаті якість аналітичних матеріалів у друкованих ЗМІ покращувалась.

Досягнути цієї мети планується шляхом проведення циклу тренінгів в інноваційному форматі «6+6»: 6 одноденних тренінгів та 6 одноденних майстер-класів протягом 11 місяців від провідних українських практиків видавничого бізнесу, тренерів, експертів та фахівців аналітичних центрів.

 

На думку УАВПП, проект «Інформаційно цінна журналістика: легко, розумно, креативно» допоможе редакторам та журналістам побачити нові можливості, набути нових навичок та встановити прямі зв’язки між собою та з експертами. А це сприятиме підвищенню грамотності використання даних, новин, аналітичної інформації – усього, з чим кожного дня працює кожний журналіст та редактор. Також участь у проекті допоможе покращити власні знання та розуміння того, де та як шукати інформацію, де та як використовувати існуючі можливості незалежних експертних та аналітичних центрів, як використовувати особливості сучасної мультимедійної журналістики та спеціалізованої журналістики. А в кінцевому рахунку – як готувати корисні та цікаві для читачів публікації. Що дозволить продавати більше екземплярів газет та журналів, крім усього іншого!

 

Проект орієнтований на, переважно, регіональних редакторів та журналістів – як на аудиторію, яка має менше можливостей для розвитку своїх професійних навичок та суто технічно має менше можливостей для професійних контактів з експертами аналітичних центрів та іншими видавцями.

 

Відбір учасників буде проходити на конкурсній основі. На кожний тренінг буде формуватися група з 20 учасників.

 

Перший тренінг «Технологія створення аналітичних матеріалів, корисних та цікавих читачам: навички сучасного журналіста» запланований на 14 листопада 2009 року в Одесі.

Тренер – Зоя Казанжи, медіа-бізнес тренер.

Програму та детальну інформація просимо дивитись на сайті УАВПП - http://www.uapp.org/uk/news_uapp/8096.html

 

Крім цього, в ході реалізації проекту буде створена та розповсюджена збірка інформації та контактів аналітичних та експертних центрів в Україні. В одному документі буде зведена стисла описова та контактна інформація про максимальну кількість аналітичних, експертних центрів та дослідницьких компаній. Ця збірка стане зручним документом для використання саме регіональними журналістами та редакторами, які не завжди знають про існування тих чи інших джерел інформації. І, отже, не можуть знайти цю інформацію через пошукові системи. Розповсюдження збірки буде здійснюватись через прямі розсилки, викладення на веб-ресурсах та інформування шляхом розповсюдження спеціального прес-релізу.

Звісно, що завантажити її всі бажаючі зможуть на веб-сайті українських видавців www.uapp.org та веб-сайті українських редакторів www.redactor.in.ua.

 

Олексій Погорелов, генеральний директор УАВПП: «Сама ринкова ситуація змушує сьогодні редакторів та журналістів докладати чималих зусиль до постійного покращення якості матеріалів – адже і читачі, і рекламодавці сьогодні суворо відсіюють ті ЗМІ, які працюють неякісно. Як профільна асоціація видавців, УАВПП скеровує свої ресурси та ресурси партнерів туди, де вони найбільше потрібні, де видавці і редактори можуть виграти від взаємодії, партнерства, обміну інформацією та думками. Ми дуже вдячні Міжнародному Фонду «Відродження» за підтримку проекту!»

Віталій Замніус, директор програми «Засоби масової інформації» Міжнародного фонду «Відродження»: «Брак професіоналізму, низьку якість ми вважаємо головною вадою вітчизняної журналістики. Саме через це ми спостерігаємо таке ганебне явище, як замовна журналістика; саме звідси походить відсутність довіри до ЗМІ та їхня неспроможність елементарно поінформувати громадян про те, що відбувається в країні. З цієї точки зору проект УАВПП дуже своєчасний. До речі, сьогодні багато хто, і ЗМІ у тому числі, очікують на зростання ділової активності, подолання так званої кризи. Однак, переконаний, що саме підвищення професіоналізму та якості матеріалів, пошук нових інноваційних підходів у роботі є відправною точкою для виходу видань з кризи.»

 

Довідкова інформація:

 

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) - www.uapp.org - добровільна, недержавна неприбуткова організація – асоціація видавців, які об’єднали зусилля для того, щоб сприяти розвитку ринку друкованих ЗМІ, та докладати зусиль до збільшення його рекламної ємності, спрощення правил та регуляцій, покращення умов для ведення бізнесу, підвищення його інвестиційної привабливості.

З моменту створення (у 2001 році) УАВПП послідовно докладає зусиль як до покращення законодавства та регулювання стосовно умов для ведення бізнесу, так і передає видавцям знання та технології, необхідні для розвитку бізнесу.

 

Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) http://irf.kiev.ua - національна благодійна організація, що працює з 1990 року та входить до мережі фундацій Інституту Відкритого Суспільства (заснованого американським меценатом та філантропом Джорджем Соросом). Місія Фонду – фінансово та організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив. Щороку МФВ надає, в середньому, 6 мільйонів доларів США на реалізацію проектів, що сприяють розвиткові європейської інтеграції, посиленню впливу громадянського суспільства та його контролю за владою, системі громадського правозахисту й утвердженню принципу верховенства права в Україні, проведенню судової та пенітенціарної реформ, утвердженню свободи слова та інформації, розвиткові громадської активності національних меншин й толерантності у міжнаціональних взаєминах, реформам у сферах освіти, охорони здоров’я, виданню перекладів творів сучасної суспільної думки, розвитку української видавничої справи.

Переважну більшість грантів МФВ розподіляє між неурядовими організаціями, оголошуючи відкриті конкурси проектів, спрямованих на здійснення програмних пріоритетів, які визначаються провідними представниками громадянського суспільства країни.

Крім надання грантів іншим організаціям, інституціям та закладам, МФВ здійснює власну (операційну) діяльність, реалізуючи проекти у своїх цільових галузях, що також визначаються представниками громадськості.  Програми фінансуються з бюджету МФВ згідно з пропозиціями Правління і Програмних рад.

 МФВ постійно інформує громадськість про свої програми та конкурси через публікації у пресі, проведення прес-конференцій і презентацій, через Інтернет тощо. Працівники Фонду проводять консультації з усіх питань діяльності МФВ.

За час своєї діяльності Фонд надав численним неурядовим організаціям (НУО) України, а також науково-освітнім, просвітницьким закладам, видавництвам грантів на суму понад 100 мільйонів доларів США.

 

Інформація: www.uapp.org

 
Коментарі

Додати коментар