Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


21 липня 2008

УАВПП допомагатиме видавцям та редакторам у доступі до офіційної інформації

Facebook Twitter LiveJournal

 

 

УАВПП за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) оголошує про початок проекту «Сприяння забезпеченню прозорості і законності діяльності органів державної влади у сфері друкованих ЗМІ та відповідність діяльності друкованих ЗМІ високим стандартам журналістики».

Метою проекту є юридична та практична допомога видавцям, редакторам та журналістам друкованих ЗМІ у отриманні доступу до офіційної інформації. Для цього юрист УАВПП буде надавати допомогу, роз’яснення, інформацію і консультації видавцям, редакторам та журналістам друкованих ЗМІ. До нього можна також звернутись для підготовки запита на отримання інформації (в томі числі - від органів державної влади та місцевого самоврядування). Крім цього, він роз’яснюватиме особливості функціонування профільних органів державної влади.

Для цього працюватиме спеціальна «гаряча» телефонна лінія, відповіді на питання також будуть надаватись по електронній пошті. Двічі на тиждень розповсюджуватиметься спеціальній «Юридичний бюлетень». Буде суттєво поповнений інформацією та зразками документів, листів, запитів юридичний розділ сайту УАВПП, створена «Бібліотека медіа-права».

Календар роботи сервісів в рамках цього проекту виглядає наступним чином.

1. Юридична «Гаряча лінія»

Протягом липня – грудня 2008 за телефоном 8 (044) 425-57-87 працюватиме юридична «Гаряча лінія» для журналістів, видавців, редакторів та медіа-юристів друкованих ЗМІ. За допомогою телефонної «Гарячої лінії» а також електронною поштою (за адресою lawyer@uapp.org) працівники медіа зможуть отримати інформацію про діяльність органів державної влади та отримати консультації щодо механізму захисту прав та законих інтересів у разі їх порушення цими органами.

Час роботи «Гарячої лінії»: робочі дні з 10:00 до 18:00, крім офіційних вихідних та свят.

Телефонні дзвінки на юридичну «Гарячу лінію» приймаються з 21 липня 2008 р.

2. Електронний «Юридичний бюлетень»

Протягом липня – грудня 2008 два рази на місяць буде виходити електронний «Юридичний бюлетень», який висвітлюватиме найбільш актуальні питання в сфері медіа-права та у питаннях доступу до інформації, надаватиме оперативну інформацію про останні зміни в чинному законодавстві та особливості правозастосування у судовій практиці.

Оформити підписку на електронний «юридичний бюлетень» можна, направивши запит на e-mail: lawyer@uapp.org, вказавши в темі електронного листа: «Підписка на Юридичний бюлетень».

3. «Бібліотека медіа-права»

З серпня 2008 року на сайті УАВПП www.uapp.orgпочне працювати «Бібліотека медіа-права», в якій буде систематизована інформація (статті, аналітичні матеріали, законодавство, судова практика) про обов’язки органів державної влади і права представників ЗМІ щодо отримання та надання інформації. Будуть також наведені типові варіанти подолання відмови в надані інформації, роз’яснені можливості та порядок захисту інтересів. А також будуть доступні для скачування зразки документів (звернення, заяви, клопотання тощо), огляди судової практики та міжнародних стандартів доступу до інформації.

Інформація буде представлена та регулярно оновлюватиметься в розділі «Юридичний сервіс» на сайті www.uapp.org

Контактна особа: Дмитро Чоповський, юрист УАВПП, адвокат, спеціаліст з медіа-права.

Олексій Погорелов (генеральний директор УАВПП): «Надзвичайно важливо, що цей проект започаткований як одночасна реалізація одразу трьох пріоритетів. Перший – це пріоритет видавців та редакторів – полягає у розповсюдженні достовірної інформації та у підготовці якісних матеріалів, які задовольнятимуть зростаючий попит читачів на інформацію про справжній стан речей у суспільстві, про перспективи вирішення нагальних проблем. Другий – це пріоритет УАВПП у наданні практичної допомоги своїм членам, сприянні зростанню видавничого бізнесу. Третій – це пріоритет Міжнародного фонду «Відродження» у забезпеченні суспільства якісною інформацією про діяльність влади та перспективи розвитку суспільства. Отже, це означає, що проект є надзвичайно актуальним, і що він буде результативним.»

Віталій Замніус (директор програми «Засоби масової інформації» Міжнародного фонду «Відродження»): «Незважаючи на певний прогрес зі свободою слова в Україні впродовж останніх років, такі речі як тиск на ЗМІ, перешкоджання професійній журналістській діяльності залишаються актуальними проблемами. Особливо щодо державних та комунальних ЗМІ. Особливо щодо ЗМІ в регіонах. Я сподіваюся, що завдяки підтримці Фонду Асоціація як галузеве об’єднання друкованих ЗМІ зможе ще більш ефективно захищати права тих видань, які цього потребують. Запрошую редакторів та журналістів активно використовувати цю можливість.»

Дмитро Чоповський (юрист УАВПП): «Як медіа-юрист можу сказати, що доступ до інформації є відкритим де-юре, але часто обмеженим де-факто. Це покладає додаткове навантаження на менеджерів та юристів редакцій під час проведення аналітичної та розслідувальної роботи. Отже, те, що ми плануємо зробити, суттєво полегшить роботу видавців, редакторів та юристів. Їм не доведеться знову та знову «вигадувати велосипед», а крім того, вони можуть розраховувати на практичну підтримку колег та УАВПП під час письмового спілкування з представниками органів влади».

Довідкова інформація:

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) - www.uapp.org - добровільна, недержавна неприбуткова організація – асоціація видавців, які об’єднали зусилля для того, щоб сприяти розвитку ринку друкованих ЗМІ, та докладати зусиль до збільшення його рекламної ємності, спрощення правил та регуляцій, покращення умов для ведення бізнесу, підвищення його інвестиційної привабливості.

З моменту створення (у 2001 році) УАВПП послідовно докладає зусиль як до покращення законодавства та регулювання стосовно умов для ведення бізнесу, так і передає видавцям знання та технології, необхідні для розвитку бізнесу.

УАВПП є членом Всесвітньої газетної Асоціації (WAN).

Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) http://irf.kiev.ua - національна благодійна організація, що працює з 1990 року та входить до мережі фундацій Інституту Відкритого Суспільства (заснованого американським меценатом та філантропом Джорджем Соросом). Місія Фонду – фінансово та організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив. Щороку МФВ надає, в середньому, 6 мільйонів доларів США на реалізацію проектів, що сприяють розвиткові європейської інтеграції, посиленню впливу громадянського суспільства та його контролю за владою, системі громадського правозахисту й утвердженню принципу верховенства права в Україні, проведенню судової та пенітенціарної реформ, утвердженню свободи слова та інформації, розвиткові громадської активності національних меншин й толерантності у міжнаціональних взаєминах, реформам у сферах освіти, охорони здоров’я, виданню перекладів творів сучасної суспільної думки, розвитку української видавничої справи.

Переважну більшість грантів МФВ розподіляє між неурядовими організаціями, оголошуючи відкриті конкурси проектів, спрямованих на здійснення програмних пріоритетів, які визначаються провідними представниками громадянського суспільства країни.

Крім надання грантів іншим організаціям, інституціям та закладам, МФВ здійснює власну (операційну) діяльність, реалізуючи проекти у своїх цільових галузях, що також визначаються представниками громадськості. Програми фінансуються з бюджету МФВ згідно з пропозиціями Правління і Програмних рад.

МФВ постійно інформує громадськість про свої програми та конкурси через публікації у пресі, проведення прес-конференцій і презентацій, через Інтернет тощо. Працівники Фонду проводять консультації з усіх питань діяльності МФВ.

За час своєї діяльності Фонд надав численним неурядовим організаціям (НУО) України, а також науково-освітнім, просвітницьким закладам, видавництвам грантів на суму понад 100 мільйонів доларів США.

Інформація: www.uapp.org



Коментарі

Додати коментар