Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


4 березня 2008

Видавці, медіа-юристи та представники медіа профспілки поєднали зусилля для створення спільних рекомендацій з нормування праці та кваліфікаційних вимог для друкованих ЗМІ

Facebook Twitter LiveJournal

 

27 лютого 2008 року відбулася перша зустріч експертів проекту «Розробка рекомендацій по нормуванню праці та кваліфікаційних вимог для друкованих ЗМІ», організаторами якого виступають Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) та Незалежна медіа профспілка України (НМПУ) в межах проекту „ Розробка рекомендацій з унормуванням праці творчих працівників друкованих мас медіа”.

Проект здійснюється за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та міжнародної неурядової організації "Міжнародна підтримка ЗМІ", що  фінансується  урядом Королівства Данії.

Мета проекту - узагальнення практики нормування праці творчих співробітників редакцій та вироблення спільного документу, який буде мати статус рекомендацій та може бути використаний видавцями у роботі.

Проект започаткований у відповідь на запити видавців щодо надання консультацій та зразків документів з нормування праці та кваліфікаційних вимог до творчих працівників.

 

Олексій Погорелов (генеральний директор УАВПП, керівник проекту): «Більшість видавців так чи інакше нормують працю своїх співробітників. Але в умовах швидкозростаючого ринку друкованих ЗМІ вони відчувають потребу у стандартизації вимог до найманих працівників та політиці зарплат та компенсацій. Саме тому УАВПП та НМПУ започаткували спільну ініціативу з вироблення таких рекомендації».

 

Проектом заплановані два засідання експертної групи, яку представляють  представники УАВПП та НМПУ. Результатом роботи експертної групи стануть документи та рекомендації , а саме; документи з нормування праці та перелік кваліфікаційних вимог до творчих працівників редакцій.

 

В першому з двох засідань робочої групи брали участь:

Олексій Погорелов, генеральний директор УАВПП, керівник проекту

Гузь Сергій, 1-й заступник голови НМПУ, координатор проекту від НМПУ

Олег Целуйко, юрист УАВПП, постійний експерт-юрист за проектом

Ігор Ворон, юрист НМПУ, постійний експерт-юрист за проектом

 

Регіональними експертами виступили:

Сергій Кулясов , президент ВД "Приватна газета", м. Кременчук

Шпак Людмила, виконавчий директор ВД "Приватна газета", м. Кременчук

Віталій Голубев, головний редактор ВД "Ого", м. Рівне

Максим Ляшко, керівник юридичного відділу ВАТ "КП -Медіа", м. Київ

Сергій Штурхецький, голова Рівненської регіональної незалежної Медіа-профспілки, м. Рівне

Ігор Сцібайло, голова Тернопільської медіа-профспілки, м. Тернопіль

 

За підсумками дискусії експертів, які брали участь у першій зустрічі, можна навести такі узагальнюючі тези:

 

  1. Точні норми праці мають встановлювати керівники/власники видань. Ці норми обов’язково мають бути зафіксовані в трудовому договорі або у колективному договорі. При цьому вони мають бути узгодженими із вимогами законодавства України.
  2. Нормування інтелектуальної праці – складна та специфічна задача, і перелік критеріїв оцінки має відповідати потребам та специфіці кожної газети. В одному й тому ж видавництві у різних виданнях можуть бути різні норми праці для схожих посад.
  3. Універсальним показником, який може бути використаний для встановлення норм, є робочий час журналіста (40 годин в тиждень з ненормованим графіком роботи). Фіксуючи кількість робочих годин, які має відпрацювати журналіст, видавець має встановити такі додаткові критерії та вимоги, як складність матеріалів та якість виконання редакційних завдань.
  4. Необхідним є встановлення єдиних кваліфікаційних рівнів для журналістів та якісних вимог для оцінки відповідності тому або іншому рівню.
  5. Кожна редакція має право встановлювати свої нормативи, користуючись розробленими експертами нормами як рекомендаційним документом.

 

Обговорення питання «кваліфікаційних вимог» призначено на наступну зустріч експертів. Зустрічі передуватиме доповідь та проведений аналіз провідних європейських практик з цього питання з метою їх адаптації під потреби українських видавців та специфіку законодавства.

 

Наступна зустріч експертів відбудеться 6.03.2008 в офісі УАВПП.

 

Довідка про організаторів:

 

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) є добровільною, недержавною неприбутковою організацією – асоціацією видавців, які об’єднали зусилля для того, щоб сприяти розвитку ринку друкованих ЗМІ, та докладати зусиль до збільшення його рекламної ємності, спрощення правил та регуляцій, покращення умов для ведення бізнесу, підвищення його інвестиційної привабливості.

Станом на 01.02.2008 року членами УАВПП є 100 компаній.

УАВПП є членом Всесвітньої газетної Асоціації (WAN).

В поточний час УАВПП виконує проекти за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Проекту «Гідна Україна», постійно організовує та проводить тренінги для працівників видавництв.

Фінансування організації здійснюється за рахунок членських внесків, добровільних пожертв та благодійних внесків, а також за рахунок донорської підтримки.

 

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) - перша всеукраїнська незалежна профспілка працівників ЗМІ, створена рішенням установчих зборів 28 жовтня 2004 року, зареєстрована 14 березня 2005 року Міністерством юстиції України (свідоцтво № 2214). Відповідно до рішення Виконавчого комітету від 27-28 травня 2006 року НМПУ стала повноправним членом Міжнародної федерації журналістів. Основною метою діяльності НМПУ представництво та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників ЗМІ, а також колективних інтересів журналістів.

На даний момент НМПУ виконує проекти за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Проекту «Гідна Україна». Раніше НМПУ виконала ряд проектів спільно із Міжнародною федерацією журналістів, Шведською профспілкою журналістів, Національною спілкою журналістів Великобританії та Ірландії та НДО „Хартія-4”, співпрацювала із Національною спілкою журналістів України та Програмою IREX U-Media, з ГО «Інститут медіа права», ГО «Інститут масової інформації», Академією української преси, тощо. Фінансову підтримку для виконання проектів НМПУ отримувала від Посольства США в Україні, Посольства Великобританії в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», Шведського агентства з міжнародного розвитку SIDA, тощо.

На сьогодні НМПУ має діючі профспілкові організації та осередки у 28 містах України, а загальна кількість членів НМПУ налічує понад 1500 осіб. Фінансування організації здійснюється за рахунок членських внесків, добровільних пожертв та благодійних внесків, а також за рахунок донорської підтримки.

 

Контактна особа для представників ЗМІ:

Дарія Віннікова, PR-спеціаліст УАВПП

____________________________________

тел./факс: (044) 289-99-90

e-mail: news@uapp.org

web: www.uapp.org

 




Коментарі

Додати коментар