Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


28 квітня 2015

Оголошено переможців VI конкурсу професійної журналістики «Честь професії»

Facebook Twitter LiveJournal

24 квітня на урочистій церемонії у Київському Планетарії були оголошені переможці VI конкурсу професійної журналістики «Честь професії». Ними стали журналісти видань – «Дзеркало тижня», «Новое время», порталу Hubs та телеканалів ISTV і ZIK. Найбільше нагород здобули автори газети «Дзеркало тижня». Загалом на конкурс було подано 627 робіт, створених 247 авторами з усіх типів ЗМІ та усіх регіонів України.

«Конкурс заснований Незалежною асоціацією телерадіомовників (НАМ) та Українською асоціацією видавців періодичної преси (УАВПП) у 2010 році. Ці дві організації вже багато років працюють над тим, щоб сприяти свободі слова та розвивати професійність українських медіа», – зазначила виконавчий директор НАМу Катерина М’ясникова.

Генеральний директор Української асоціації періодичної преси Олексій Погорелов підкреслив, що за останні п’ять років конкурс став масштабнішим: «Ми задумували конкурс як український Пулітцер, і, як бачимо, «Честь професії» упевнено йде до цього. Якщо у перший рік проведення конкурсу (2010) змагалося 163 роботи, то цьогоріч – 627. А найважливіше – у тому, що щороку все більше якісних журналістських робіт отримують визнання. Адже журналіст працює для людей, і завжди є у центрі уваги».

 

У номінації «Краще подання резонансного матеріалу» переміг Олександр Макаров, газета «Дзеркало тижня», робота «Бабуся померла?».

 

Фіналісти номінації:

- Юлія Мостова, видання  «Дзеркало тижня», робота «Пролітаючи над гніздом Фенікса».

- Оксана Коваленко, видання «Українська правда», робота «Боєць «Ікс»: Там багато полів, випалених, як після Хіросіми ... І такий трупний запах».

- Павло Канигін, видання «Новая газета», робота «Скоро мертвых есть начнем».

- Ольга Радзівіл, телеканал «1+1», робота «На окупованій території»

 

На думку головного редактора телеканалу ATR Лілії Буджурової, резонансний матеріал відрізняється від скандального, адже він відкриває гострі суспільно-важливі теми, аналізує їх та пропонує шляхи вирішення: «Резонансний матеріал має викликати не кризу, а криз, після якого усі ресурси організму налаштовуються на те, щоб повернути організм до життя».

 

У номінації «Кращий матеріал з громадянською позицією» перемогу здобула Юлія Мостова, видання «Дзеркало тижня», робота «На фарбу».

Фіналісти номінації:

- Сергій Рахманін, видання «Дзеркало тижня», робота «Не стріляй!».

- Дмитро Гнап, проект «Слідство.Інфо», робота «Учасник НЕбойових дій»

- Дмитро Фіоник, видання «Фокус», робота «Как волонтёр Татьяна Рычкова командует фронтом».

- Денис Казанський, видання «Українська правда», робота «Письмо в Россию из Донецка»

 

Шеф-редактор проекту «Телекритика» Наталія Лігачова наголосила на тому, що зараз у світі найбільш актуальною стає журналістика думок. «Для мене громадянська позиція журналіста виражається у трьох словах: не можу мовчати. Це коли ти пишеш, знімаєш, розповідаєш не тому, що маєш видати певний матеріал, а тому що хочеш донести до якомога більшої частини людей тему, яка тебе схвилювала», - сказала вона.

 

У номінації «Краще подання складної теми» перемогла Анастасія Береза, видання «Новое время», робота «Наш Сталінград».

 

Фіналісти номінації:

- Катерина Сергацкова, видання «Українська правда», робота «Это все народное творчество»: как проходил псевдореферендум на Донбассе».

- Сергій Рахманін, видання «Дзеркало тижня», робота IN RE.

- Аліса Юрченко, канал ZIK, робота «НБУ та Податкова зберегли касову монополію Арбузова та Клименка».

- Артем Чапай, видання Insider, робота «Служили два «айдаровца». О чем принято молчать на войне».

 

Журналіст телеканалу «Інтер» Роман Бочкала відзначив, що ми живемо у такий час, коли кожна подія – це велика складна тема. Але саме цей час, за його словами, дозволяє українським журналістам дуже швидко дорослішати та зростати професійно: «Наше завдання, щоб кожна тема для глядача та читача була простою, і щоб складною вона лишилась тільки для автора, за кадром».

 

А народний депутат Ольга Червакова додала, що в українській журналістиці є люди, для яких немає складних тем, вони йдуть у професію і не бачать перешкод: «Це справжні кіборги української журналістики».

 

У номінації «Надія журналістики» кращою була визнана Катерина Зінов’єва, канал ICTV, робота «Евакуація з Дебальцевого: як і куди виїжджають з лінії вогню».

 

Фіналісти номінації:

- Аліна Семенюк, канал НТН, робота «Земельне питання».

- Мар’яна Сич, канал «Львів-ТБ»,  робота «Пароль: Васільєв» - як безкоштовно їздити у львівських трамваях».

- Марія Юзич, видання «День», робота «Бізнес під час кризи».

- Юлія Брик, канал «Стерх», робота «Нова міліція нас береже: «Дніпро-1» на варті спокою».

 

Головний редактор Київського бюро «Радіо Свобода» Інна Кузнєцова вважає, що для молодих журналістів важливі як здобуті практичні навички, так і вища освіта: «Досвід та фахова освіта для молодого журналіста – це як дві половинки одного яблука. Тому, що справжній журналіст не має бути невігласом для академіка, і не має бути нудним для бабусі».

 

У номінації «Краще журналістське розслідування» журі визначило двох переможців. Ними стали Юрій Ніколов та Олексій Шалайський, газета «Дзеркало тижня», робота «Профессионалы гнезда Каськива», та Аліса Юрченко, канал ZIK, робота «Збройні барони». Хто під час АТО заробляє на перепродажі автоматів зі складів Міноборони».

 

Фіналісти номінації:

- Сергій Щербина, видання INSIDER, робота «Батальонное братство»: кто организовал «фейковый штурм» АП».

- Артем Чапай, видання INSIDER, робота «Як я був терористом».

- Сергій Шаповал, видання «Волинь Post», робота «Фальсифікат «в законі», або як родина Януковича споювала волинян «лівою» горілкою».

 

Народний депутат Єгор Соболєв наголосив на тому, що робота журналістів розслідувальників зараз – це ключовий фактор, що долає корупцію в країні. А Діана Дуцик, виконавчий директор ГО «Телекритика», переконана, що робота журналіста, який займається розслідуваннями, небезпечна у будь-якій країні, і Україна не виняток. «Сьогодні ми часто бачимо, що держава не завжди виконує свої функції, судова система не працює, і ми розуміємо, що журналісти починають перебирати на себе частину цих функцій», - додала вона.

 

У спеціальній номінації «Дотримання фахових стандартів в кризовий час» кращим став Євгеній Шибалов, видання «Дзеркало тижня», робота «Освободите наш город».

Ця спеціальна номінація запроваджена у 2015 році за підтримки проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», який фінансується Урядом Канади.

 

Фіналісти номінації:

- Андрій Сантарович, видання Inforesist.org, робота «По той бік України: Правий сектор перейде це поле і буде нас вирізати».

- Мар’яна П’єцух, видання «Вголос»,  робота «Переселенець з Донбасу: чому у Львові мені мають забороняти говорити російською?».

- Ольга Максимова, студія «1+1», робота «Солдатське меню: нагодувати всіх».

- Андрій Сантарович, видання Inforesist.org, робота «Чего ждет Мариуполь? Репортаж из прифронтового города».

 

 

Спеціальний приз за «Матеріал, що надихає до створення власного бізнесу» отримала Оксана Дево, видання «Hubs», робота «Конопляный бизнес».

Ця нагорода заснована компанією «Емвей Україна» у 2012 році для заохочення створення високоякісних інформаційно-аналітичних публікацій у сфері підприємництва, які б спонукали українців до розвитку і реалізації їх ділового і творчого потенціалу.

 

Заохочення за кращі роботи, окрім призерки, отримали:

- Тарас Прокопишин, видання «theUKRAINIANS», робота «Юрій Филюк».

- Лариса Артеменко, видання «Телеграф», робота «Історія слюсаря, який створив власний бізнес «з нуля».

- Віталій Шкіль, Андрій Фарисей, видання Forbes, робота «Володимир Поперешнюк: «Криза – це бігова доріжка, з якої виходиш здоровим і красивим».

- Тетяна Данильчук, видання Hubs, робота «VIP-путешествия».

 

 

У спеціальній номінації  «Будуємо нову Україну разом» перемогу здобув Сергій Рахманін, видання «Дзеркало тижня», робота «Не стріляй».

Ця спеціальна номінація запроваджена у 2015 році Представництвом Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.

Фіналісти номінації:

- Мар'яна П'єцух, видання «Вголос», робота  «Вертеп у Львові по-донецьки».

- Катерина Рибій, видання Еспресо TV робота «Прихована правда. Переселенці на ЗАХОДІ. Міфи, перестороги, взаємодопомога».

 

Журналіст Сергій Рахманін наголосив, що у часи війни – смутні, буремні часи – людям вдається зробити більше, ніж вони самі від себе очікують. Тому він закликав українських журналістів зберегти ці здобутки: «Наскільки легко себе зараз зробити у журналістиці, настільки ж важко це зберегти і залишитись на цьому рівні. Чому це важливо, тому що зараз, у час скрути війни, людям дуже важко залишатись людьми. Якщо людьми залишаться журналісти, вони дозволять людям зберегти людську подобу, і тоді наша держава буде такою, про яку ми всі мріємо».

 

Церемонія нагородження «Честі професії» пройшла у форматі ток-шоу. Її ведучими стали Антон Середа та Наталія Седлецька. Трансляцію церемонії покаже 3 травня о 19.45 год. Перший канал - Генеральний телевізійний партнер церемонії.

Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2015» підтримують:

- проект Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», який фінансується урядом Канади,

- проект «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз Нетворк», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID),

- Представництво Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні,

- компанія «Кока-Кола Україна»,

- компанія «Емвей Україна»,

- компанія «Камелія»,

- компанія MacHOUSE.

Оргкомітет:
УАВПП (друковані ЗМІ та Інтернет-ЗМІ):
Ольга Сергієнко
менеджер з сервісу, УАВПП
044-425-57-87
organizator@uapp.org
www.uapp.org

НАМ (радіо та ТВ матеріали):
Христина Дрогомирецька

Керівник прес-служби НАМ
Тел. (044) 254 55 56
project@nam.com.ua
www.nam.org.ua

 

 

 
Коментарі

Додати коментар