Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


26 лютого 2008

УАВПП та НМПУ оголошують про початок робіт за проектом «Розробка рекомендацій по нормуванню праці та кваліфікаційних вимогах у галузі друкованих ЗМІ»

Facebook Twitter LiveJournal

 

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) та Незалежна медіа профспілка України (НМПУ) при підтримці Координатора проектів ОБСЄ в Україні оголошують про початок проекту «Розробка рекомендацій по нормуванню праці та кваліфікаційних вимог для друкованих ЗМІ»

Мета проекту – розробити рекомендації по нормуванню праці та переліки кваліфікаційних вимог для друкованих ЗМІ.

 

Цільова аудиторія проекту - власники та наймані працівники (журналісти) друкованих ЗМІ України. Переважно мова йде про невеликі та середні видавництва – адже у відповідь саме на їх запити і був започаткований цей проект.

 

Протягом проекту відбудуться дві робочі зустрічі експертів з боку УАВПП та НМПУ, які заплановані на 28.02.2008 та 6.03.2008.

 

Питання, які будуть винесені на робочі зустрічі експертів:

 

- Узагальнення проблематики по нормуванню праці;

- Розробка рекомендацій та методології нормування праці;

- Погодження критеріїв нормування праці та кваліфікаційних вимог;

- Розробка рекомендацій по нормуванню праці та переліку кваліфікаційних вимог для працівників друкованих ЗМІ.

 

Результатом роботи робочої групи стануть рекомендації з питань нормування праці (типові документи), які будуть враховувати як інтереси роботодавців (власників ЗМІ), так і найманих працівників (журналістів). Крім цього, буде розроблений перелік кваліфікаційних вимог для головних штатних позицій працівників редакцій друкованих ЗМІ.

 

Олексій Погорелов (генеральний директор УАВПП, керівник проекту):

«УАВПП започаткувала цей проект у відповідь на непоодинокі звернення видавців з питаннями про типові документи або консультації з питань нормування праці, методики оцінки результатів роботи творчих співробітників, про кваліфікаційні вимоги до кандидатів на певні посади. Ми вважаємо дуже символічним те, що думки про такий проект співпали у нас та колег з Незалежної медіа профспілки, які охоче погодились на партнерство у проекті. Не менш важливо, що ця спільна ініціатива була підтримана Координатором проектів ОБСЄ в Україні. У будь-якому іншому випадку так швидко виконати цю роботу просто не вдалося б.»

 

Сергій Гузь (голова НМПУ, спів керівник проекту):

“Ми вважаємо даний проект гарним початком для налагодження цивілізованих відносин між видавцями та журналістами. Не секрет, що незалежні ЗМІ створювались в тяжких економічних та політичних умовах. Задля того, щоб вижити, видання вдавалися до різних форм організації економічної та творчої діяльності. В результаті створилася достатньо складна система взаємовідносин, наслідком чого стали спори між журналістами та роботодавцями. В багатьох випадках, причиною є не те, що одна або інша сторона «погана», а відсутність спільних критерії оцінки організації медіа-бізнесу та творчого процесу. Я сподіваюсь, що переговори допоможуть визначити напрямки розвитку друкованих ЗМІ в Україні. Такі робочі зустрічі проводяться в Україні вперше, хоча практика проведення подібних зустрічей кожний рік має місце в Європі”.

 

Олег Целуйко (юрист УАВПП):

«Виходячи з досвіду спілкування з видавцями та колегами, я бачу, що є різні практики нормування праці. Головна задача проекту - експертиза різних практик нормування праці та кваліфікаційних вимог та вироблення єдиних рекомендацій щодо нормування праці та кваліфікаційних вимог у галузі ЗМІ. Спільних для власників (видавців) та найманих працівників (журналістів). Я впевнений, що саме за рахунок спільної роботи у робочій групі сторони знайдуть те спільне, що дозволить розробити рекомендації, практично затребувані та корисні для власників та найманих працівників (журналістів) друкованих ЗМІ України».

 

УАВПП та НМПУ запрошують власників ЗМІ взяти участь у проекті та делегувати відповідальних працівників до участі в засіданнях робочої групи. Їх практичний досвід та рекомендації будуть враховані при розробці загальних рекомендацій по нормуванню праці та кваліфікаційних вимог у галузі друкованих ЗМІ.

 

Рекомендації просимо надсилати на e-mail: lawyer@uapp.org  

Контактна особа: Олег Целуйко, юрист УАВПП

 

Інформаційна довідка:

 

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) є добровільною, недержавною неприбутковою організацією – асоціацією видавців, які об’єднали зусилля для того, щоб сприяти розвитку ринку друкованих ЗМІ, та докладати зусиль до збільшення його рекламної ємності, спрощення правил та регуляцій, покращення умов для ведення бізнесу, підвищення його інвестиційної привабливості.

Станом на 01.02.2008 року членами УАВПП є 100 компаній.

УАВПП є членом Всесвітньої газетної Асоціації (WAN).

В поточний час УАВПП виконує проекти за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Проекту «Гідна Україна», постійно організовує та проводить тренінги для працівників видавництв.

Фінансування організації здійснюється за рахунок членських внесків, добровільних пожертв та благодійних внесків, а також за рахунок донорської підтримки.

 

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) - перша всеукраїнська незалежна профспілка працівників ЗМІ, створена рішенням установчих зборів 28 жовтня 2004 року, зареєстрована 14 березня 2005 року Міністерством юстиції України (свідоцтво № 2214). Відповідно до рішення Виконавчого комітету від 27-28 травня 2006 року НМПУ стала повноправним членом Міжнародної федерації журналістів. Основною метою діяльності НМПУ представництво та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників ЗМІ, а також колективних інтересів журналістів.

На даний момент НМПУ виконує проекти за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Проекту «Гідна Україна». Раніше НМПУ виконала ряд проектів спільно із Міжнародною федерацією журналістів, Шведською профспілкою журналістів, Національною спілкою журналістів Великобританії та Ірландії та НДО „Хартія-4”, співпрацювала із Національною спілкою журналістів України та Програмою IREX U-Media, з ГО «Інститут медіа права», ГО «Інститут масової інформації», Академією української преси, тощо. Фінансову підтримку для виконання проектів НМПУ отримувала від Посольства США в Україні, Посольства Великобританії в Україні, Міжнародного фонду «Відродження», Шведського агентства з міжнародного розвитку SIDA, тощо.

На сьогодні НМПУ має діючі профспілкові організації та осередки у 28 містах України, а загальна кількість членів НМПУ налічує понад 1500 осіб. Фінансування організації здійснюється за рахунок членських внесків, добровільних пожертв та благодійних внесків, а також за рахунок донорської підтримки.

 

Контактна особа для представників ЗМІ:

Дарія Віннікова, PR-спеціаліст УАВПП

____________________________________

тел./факс: (044) 289-99-90

e-mail: news@uapp.org

web: www.uapp.org

 




Коментарі

Додати коментар