Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola


21 грудня 2020

Інформаційний локдаун: під час жорсткого карантину українці можуть залишитися без свіжих газет

Facebook Twitter LiveJournal

Під час так званого локдауна в Україні в січні 2021 року може бути порушене конституційне право громадян на вільний доступ до інформації. Вся справа в тому, що люди можуть бути позбавлені можливості купити свіжі випуски газет і журналів.


Їх продаж не передбачений постановою Кабінету міністрів від 9 грудня, яким вводяться правила січневого «жорсткого карантину».


 


Зокрема, в пункті 3 урядової постанови сказано, що на час дії обмежень зможуть працювати продуктові супермаркети. У них, як правило, продають газети і журнали, однак у переліку товарів, торгівля якими дозволена під час карантину, періодичних видань немає.


 


У зв'язку з цим Українська Асоціація Медіа Бізнесу, Національна спілка журналістів України та Асоціація незалежних регіональних видавців України звернулися зі спільною заявою до прем'єр-міністра України Денису Шмигаль.


 


«Просимо надати однозначне роз'яснення і внести відповідні зміни до Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 р, щоб забезпечити можливість придбати друкований засіб масової інформації та оплатити покупку на касі. Споживач повинен мати можливість вибрати в торговому залі продуктового магазину (супермаркету) екземпляр (ри) видань в місці, де зазвичай розміщена преса! », - сказано в зверненні.
Джерело: Одесская жизньКоментарі

Додати коментар