“Коли ринок зовнішньої реклами Києва буде жити за Правилами?” Печать E-mail
12.04.2007 г.
Галузь зовнішньої реклами Києва останній рік перебуває в стані перманентних реформ. Цей час, який можна і необхідно було витратити на конструктивну роботу: розробку комплексних проектних рішень для головних вулиць міста, визначення переліку типових рекламних конструкцій, розміщення яких має відбуватись за спрощеною схемою, створення умов для залучення в галузь масштабних іноземних інвестицій та технологій – був згаяний на боротьбу за встановлення контролю над фінансовими потоками, посадами, «доступом до тіла», винайденню складних схем встановлення антиконкурентних умов для учасників ринку.

Асоціація зовнішньої реклами постійно відслідковує ситуацію на ринку та намагається оперативно реагувати на спроби незаконного впливу на рівність та прозорість взаємодії влади та бізнесу в цій галузі. Так, 12 квітня за ініціативи Асоціації та за участі представників органів державного контролю в приміщенні інформаційного агентства УНІАН відбулась прес-конференція на тему «Коли ринок зовнішньої реклами Києва буде жити за Правилами?», присвячена загальному огляду ситуації, що склалась на ринку, та зокрема процесу затвердження проекту Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Києві.

 

Не дивно, що цей документ є однією з головних причин хвилювання операторів зовнішньої реклами, адже таким чином влада намагається нав'язати галузі неефективні та антиконкурентні умови діяльності. Аналіз самого проекту Порядку розміщення зовнішньої реклами в Києві, а також подій, які супроводжують процес його прийняття свідчить про небажання влади співпрацювати з операторами ринку, для яких ці правила, фактично і створюються, а для досягнення бажаної мети ці люди не зупиняються перед відвертим тиском і погрозами.

 

Базовий текст цього Проекту містив величезну кількість юридичних помилок та порушень інших нормативних актів, що змусило Асоціацію активно включитись до роботи над його опрацюванням в межах робочої групи, створеної при Київському представництві Держкомпідприємництва. Завдяки експертам та юристам Асоціації більшість помилок було вилучено, проте залишились головні, визначальні норми, які дозволяють окремим зацікавленим особам контролювати процес встановлення пріоритетів, подовження строків дії дозвільної документації, демонтажу рекламних конструкцій, тощо. Такий підхід в умовах, коли весь київський ринок зовнішньої реклами сумнівається в об'єктивності нових рекламних чиновників – колишніх підприємців, є прямим шляхом до переділу ринку, встановлення монополії та застосування адміністративного ресурсу до конкурентів. При цьому до процесу видачі дозволів вперто не допускаються представники громадськості та органів державного контролю, а остання заява одного з керівників Головного управління з питань реклами містила прямі погрози учасникам ринку, що у випадку небажання піти на поступки владі у питанні затвердження останнього варіанту проекту Порядку до 80% рекламних конструкцій міста стануть незаконними і будуть демонтовані.

 

В той же час, представники КМДА активно нав'язують ринку думку про те, що Асоціація гальмує розвиток галузі, виступаючи за внесення ряду принципових змін до вищезгаданого Проекту. Очевидно, що такі заяви є нічим іншим як спробами дискредитувати експертів ринку та звинуватити інших у власній брехні. Більше того, у міської влади на даний момент не існує підстав для відмов у реєстрації нових заявок від операторів ринку, хоча чиновники і мотивують це відсутністю нового Порядку розміщення зовнішньої реклами. Проте, вони забувають або свідомо не говорять про те, що в галузі діє ніким не відмінене розпорядження КМДА №2159, яким затверджено всі необхідні для функціонування ринку норми та процедури.

 Також ніяк не реагує влада на нові конструкції, що з’являються в місті, і які, за чутками, належать компаніям, близьким до керівництва КМДА. Відсутність Правил не заважає, наприклад, появі щитів компанії „Етикетка” в самому центрі Києва – на Володимирському спускові та Московській вулиці.

Асоціація зовнішньої реклами України звернулась до органів державного контролю: Антимонопольного комітету України, Держспоживзахисту та Держкомпідпідприємництва з проханням втрутитись в цей процес та вимагати від київської влади поваги до учасників ринку та дотримання законодавства. Тепер ми звертаємось до мас-медіа та професійних журналістів з проханням висвітлити тіньові схеми та мотиви, які використовуються при встановленні контролю над ринком зовнішньої реклами Києва. Лише спільними зусиллями можна протистояти незаконному втручанню в ринок зовнішньої реклами Києва!

 

Джерело: Асоціація зовнішньої реклами
 
« Пред.   След. »

Розсилка новин о тренінгах

Календарь подій

Анонси партнерів
Фонд «Open Ukraine» створює простір для розвитку ідей молоді з регіонів України
Онлайн-акция. Скажите «нет» цензуре Интернет в Китае
24 липня 2008 року, м. Донецьк – Круглий стіл «Корупція в судовій системі України»
Анонси подій УАВПП
18 вересня 2008 – Дискусія: «Кількість газет та журналів, які реально видаються в Україні. Факти та тенденції»
29-30 сентября 2008 г. - ПЕРВАЯ ЕВРОПЕЙСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ ИЗДАТЕЛЕЙ И РАСПРОСТРАНИТЕЛЕЙ ПРЕССЫ: “Современные технологии и перспективы развития сбытовых сетей прессы”
16-17 жовтня 2008 - «Університет Журналістської Майстерності»
Конгреси, конференції
Состоялась конференция "PR-Tools 2008" для PR-специалистов
29 октября пройдет III-я Независимая Конференция «Стратегии лидеров медиабизнеса»
МАМИ объявляет 17 сентября «Днем BTL» знаний
16 сентября 2008 - PR-форум на тему "PR: составляющая стратегии маркетинга или "вещь в себе"?
30 September – 2 October 2008 - 1st WORLD CONGRESS OF FREE PRESS
16 сентября 2008 – Доклад Алексея Погорелова «Издатели и PR. Наблюдения непостороннего» в рамках REX 2008
16 - 17 October 2008, Amsterdam - WAN: The 2008 Readership Conference
Объявлена программа «Креативного марафона-2008»
22-28 сентября: "Юбилей Российской Рекламы"
28 августа 2008. "Креативный марафон" вновь состоится в Беларуси
Виставки, ярмарки
16 cентября 2008 - Убойные «хиты» конкурса Direct Hit на конференции DM at REX
16-19 сентября 2008, Киев – Выставка REX-2008
24-26 октября 2008 - Event-выставка от А до Я посодействует развитию событийного маркетинга в Украине
6-7 ноября в Москве впервые пройдет Международная выставка-ярмарка журнальных брендов FIPP
Кто будет членом жюри Golden Drum-2008 от Украины?
Обновленный фирменный стиль REX будет представлен на КМФР 2008
28-30 мая 20008 - 9- й КМФР
Знакомьтесь: REX Outdoor 2008
8-10 мая 2008, Львов, - Ярмарка "Образование-2008"
В Воронеже пройдет выставка "Реклама. Полиграфия. СМИ"
Професійні конкурси
Національний конкурс есе 2008 на тему: «Корупція у вищій школі»
20 октября 2008 - Globes Awards-2008
"PRОpeller Point 2008" принимает работы
6-7 ноября 2008 года, Киев. Украинский студенческий фестиваль рекламы: "кузница кадров 2008"
Работы-победители ADC*E доступны онлайн
Международная премия Молодых читателей: еще не поздно присылать заявки
Премия "Золотое перо Свободы-2009"
Гранты от $500 до $10 000 независимым журналистам и репортерам крупных новостных агентств
Премия Пола Фута за достижения в области расследовательской журналистики за 2008 год.
Премия Международного консорциума журналистов-расследователей
Семінари, тренінги
Календарь тренингов ИРРП на ноябрь 2008 - февраль 2009
25 cентября 2008 - семинар «Эффективное медиапланирование: nonTV-каналы коммуникаций»
4 сентября состоится бесплатная презентация программ Нидерландского Института Маркетинга
«Школа журналістики та управління місцевою газетою»
19-20 сентября 2008 года - Тренинг по технологии проведения журналистских расследований в Днепропетровске
6-7 сентября 2008 года, Киев - Тренинг: «Новые возможности для издателей: Развитие, продвижение и распространение издания в современных условиях»
5 сентября 2008 г., Киев - Семинар: «Правовое регулирование рекламы в печатных СМИ» (с учетом изменений в законодательстве)
11-12 сентября: Секреты создания эффективной рекламы
18-19 сентября: Организация BTL-мероприятий и работы с промо персоналом: как добиться максимальных результатов?
Запущена программа менеджеров-стажеров
 
Hot line Lawyer UAPP
Lawyer Bulletin