Підписка на новини УАВПП

 
Реєстрація
Забули пароль?

Партнери УАВПП

Посольство США Представництво Програми розвитку ООН в Україні Coca-Cola MIM-Київ Незалежна Асоціація телерадіоМовників


Про проект

Всеукраїнський благодійний проект «Читати на рівних»  по збору коштів на створення книг для сліпих дітей

 

Основна мета – зробити важливий внесок в розвиток та освіту дітей з обмеженими можливостями зору, шляхом  об’єднання зусиль населення України.

Актуальність проблеми.  В Україні за неофіційними даними понад 100 тис. дітей із вкрай слабким зором, серед яких понад 1 тис. - тотально незрячих. Для них одним з найважливіших засобів отримання інформації служать тактильні книги шрифтом Брайля, яких у нашій країні катастрофічно не вистачає. Навіть спеціалізовані школи для незрячих дітей забезпечені такою літературою на 15%, від необхідного обсягу. При цьому, у зв'язку з великим прагненням до розвитку, потреба слабозорих і тотально незрячих людей в книгах в 5 разів перевищує аналогічну потребу звичайних українців. За даними Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського, зрячий українець у середньому освоює 12 книжок на рік, а читач спеціалізованої бібліотеки для сліпих - 50!

Потреба книжок – за даними НАІУ, потреба спеціалізованих закладів для слабозорих та тотально незрячих  дітей у книжках художньої літератури складає  4200 екземплярів

Попередньо заплановано надрукувати казку І. Франка «Лисичка і Журавель»,  остаточне рішення буде прийнято спільно з фахівцями в сфері корекційної педагогіки.

Члени УАВПП, що підтримують ініціативу, розмістять на сторінках своїх видань рекламні макети, які закликають зробити благодійні пожертви на друк дитячих книг шрифтом Брайля. Проект «Читати на рівних» погодилися підтримати 50 видавничих об'єднання.

Запланований період реалізації благодійного проекту –  1 серпня -28 лютого 2014 року, протягом якого у друкованих ЗМІ виходитимуть макети з закликом долучитись населенню до збору коштів. У рамках проекту планується провести прес-конференцію, на якій учасники ініціативи відзвітують про виконану роботу.